Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

"BARAJIN ÇOK ÜZERİNDE OY ALACAĞIZ,DENENMEMİŞ TEK LİDERİM"

Seçimlerle ilgili iddiasını "Barajın çok üzerinde oy alacağız" sözleriyle ortaya koyan Genç Parti (GP) lideri Cem Uzan, "Denenmemiş tek yeni lider olarak Türk Milleti bizi deneyecektir" dedi.

“BİZ NE DESEK ONU SÖYLÜYORLAR”

Özel bir televizyon programına konuk olarak katılan Uzan, seçim vaatlerinin çok fazla reaksiyon aldığını yine de diğer partilerin Genç Parti’yi taklit etmekten geri kalmadıklarını söyledi. Türk insanının beklentilerini doğru tespit ettiklerini ve bu doğrultuda mazot’un 1 YTL olacağını, ÖSS’nin kalkacağını ve emeklilere 14 maaş ikramiye verileceğini ilk Genç Parti’nin söylediğini anımsatan Uzan, “Seçimlere 30 gün kala bir bakıyorsunuz ki bütün partiler biz ne dediysek aynısını söylüyor. Bu ne kadar doğruları söylediğimizi gösteriyor. Bu kadar doğruları söyleyenleri millet iktidar yapar” diye konuştu. Geçen seçimlerde vatandaşın eski partileri tasfiye ettiğinin de altını çizen Uzan şöyle devam etti: “Geçen seçimlerde vatandaş iki tane partiye, iki tane denenmemiş lidere yüzde 43 oranında oy verdi. Bunlardan birisi Tayyip Erdoğan’dı birisi de bendim. Şu anda seçim tablosuna baktığımızda denenmemiş, yeni lider olarak tek beni göreceksiniz. Benim inancım o ki kamuoyunda da bu çok net gözükmekte ve bu sefer Türk milleti bizi deneyecektir.”

KUZEY IRAK İÇİN TSK’YA TAM DESTEK

Uzan, hükümeti ise terörle mücadele ve Avrupa Birliği konusunda kararsız kalmakla suçladı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Kuzey Irak’a girme talebine hükümetin kulaklarını tıkadığını öne süren Uzan, “Bugün ben Başbakan olmuş olsaydım biz Kuzey Irak’taydık. TSK’ya terör konusunda istediği desteği kayıtsız şartsız veririm” dedi.

“AB SÜRECİNİ BİZ YÖNETMELİYİZ”

Uzan, AB ile ilgili görüşmelerin ise artık sonuçlandırılması ve Türkiye’nin bu süreci yöneterek dizginleri ele alması gerektiğini savundu. Türkiye’nin kendi kaynaklarını kullanarak da AB standartlarını yakalayabileceğini belirten Uzan, İsviçre ve pek çok Uzak Doğu ülkesinin AB üyesi ülke vatandaşlardan daha iyi yaşadığını söyledi.

20 06 2007