Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

CEM UZAN’DAN VODAFONE VE TELSİM YÖNETİCİLERİNE DEV DAVA

CEM UZAN, TMSF TARAFINDAN YAPILAN TELSİM İHALESİNDE EN YÜKSEK TEKLİFİ VEREN VODAFONE’U, VODAFONE’UN TÜRKİYE’DEKİ YENİ ORTAĞI NUROL’U VE TELSİM’İN TMSF TARAFINDAN ATANAN YÖNETİCİLERİNİ AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE DAVA ETTİ.

Haber Tarih: 05.04.2006 07:49:16

CEM UZAN AÇTIĞI DAVADA, VODAFONE’A, TELSİM’E TMSF TARAFINDAN EL KONULMASININ VE MALLARININ SATILMASININ KANUNA VE HUKUKA AYKIRI OLDUĞUNU SÖYLEYEREK, “ÇALINTI MAL ALMA" DEDİ VE MALINI AYNEN GERİ İSTEDİ. AYRICA, TELSİM’İN TMSF TARAFINDAN ATANAN YÖNETİCİLERİNİN ŞAHISLARINDAN VE VODAFONE’DAN ŞİMDİLİK 4,5 MİLYAR DOLAR TAZMİNAT TALEP EDİLDİ. BU ŞAHSİ TAZMİNATIN, TELSİM YÖNETİCİLERİNİN OLMAYAN, HAYALİ BORCU YETKİLERİNİ KÖTÜYE KULLANARAK USULSÜZ BİÇİMDE TELSİM BİLANÇOSUNA KOYMALARINDAN DOLAYI OLDUĞU ÖĞRENİLDİ. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE DAVA EDİLEN TELSİM YÖNETİCİLERİNDEN DAVA SONUNDA HÜKMEDİLECEK TAZMİNATIN TAHSİLİNİ KOLAYLAŞTIRMAK AMACIYLA BU KİŞİLERİN MALVARLIĞI HAKKINDA TÜM DÜNYADA ARAŞTIRMA BAŞLATILDI. BU ARAŞTIRMAYA VODAFONE YÖNETİCİLERİ VE VODAFONE’UN TÜRKİYE’DEKİ YENİ ORTAĞI NUROL DA DAHİL. MALVARLIKLARI İLE İLGİLİ OLARAK TÜM DÜNYADA HAKKINDA ARAŞTIRMA BAŞLATILANLAR ARASINDA TELSİM’İN ŞU ANDAKİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI FERRUH TUNÇ DA BULUNUYOR. BİLİNDİĞİ GİBİ FERRUH TUNÇ HAKKINDA BAŞBAKANLIK TEFTİŞ KURULU DA BİR İNCELEME BAŞLATMIŞTI. HAKLARINDA ARAŞTIRMA BAŞLATILAN VE KENDİLERİNDEN 4,5 MİLYAR DOLAR TAZMİNAT TALEP EDİLEN DİĞER YÖNETİCİLER DE ŞUNLAR: * MEHMET TAŞALTIN * YAŞAR AKGÜN * ÖMER KÜÇÜKÖZCAN * HALİL ÖZKENTLİ * UĞUR HAYIRLI BAŞKA BİR DAVA DAHA ÖNCE YİNE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE TMSF İHALELERİNDEN 4 RADYO ALAN CANWEST İÇİN AÇILMIŞTI. BU DAVALARIN ALEYHİNE GELİŞECEĞİNİ GÖREN CANWEST YAKLAŞIK 4,5 MİLYON DOLARLIK TEMİNATINI YAKARAK RADYOLARI ALMAKTAN VAZGEÇMİŞTİ.

09 01 2007