Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

GENÇ PARTİ; "AHMET ERTÜRK VİCDAN AZABI ÇEKİYOR"

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk´ün Sabah Gazetesi´ne verdiği ve Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan ve tüm Genç Partililer´i hedef alan açıklamalarına Genç Parti yöneticileri sert tepki gösterdi. Haber Tarih: 20.11.2006 15:05:00 TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’ün Cem Uzan’a karşı girişilen linç kampanyasında aldığı görev nedeniyle büyük bir vicdan azabı duyduğunu belirten yöneticiler, Genç Parti ve tüm seçmenler adına yasal zeminde haklarını arayacaklarını ve Ahmet Ertürk’ten adalet önünde hesap soracaklarını açıkladılar.

GENÇ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖNÜL SARAY: “ERTÜRK, ADALET ÖNÜNDE HAKARETİNİN HESABINI VERECEKTİR" “Sayın Ertürk’ün, Sabah Gazetesi’ne verdiği röportajla 2.5 milyon Türk seçmeni ve Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak şahsıma hakaret edilmektedir. Sayın Ertürk, Genç Parti’ye o veren 2.5 milyon seçmenin ‘politik tepkilerinin kriminologlarca incelenmesi gerektiğini’ söylemiştir. Yeni bir seçim sathı mahaline girilmiştir. Sayın Ertürk’ün çok ağır eleştirdiği Türk halkı, Ertürk’ün temsil ettiği zihniyete en ağır tokadı sandıklarda vurarak cevap verecektir. Sayın Ertürk, ‘TMSF olarak değil, vatandaş olarak korkuyorum’ demektedir. Kendisinin yalnız vatandaş olarak değil, talimat aldığı hükümet, temsil ettiği zihniyet, kafalarındaki gizli ajandalar ve yerli sermayeye yaptığı tahribat adına da korkması gerekmektedir. Yüce Türk adaletinin, ‘korkunun ecele faydası olmadığını’ göstereceğine inancımız sonsuzdur. Gençler ve Türk halkı ‘analarını alıp gitmeyecekler’, aksine Ertürk gibi Türkiye’ye pazarlama görevleri olduğunu her fırsatta söyleyenlerden anaları ile birlikte hesap soracaklardır. Tüm seçmenlerimiz ve Genç Parti yöneticileri adına Ertürk’ün hakaretlerinin hesabını yasal zeminde soracağımızı bilmesinde ayrıca fayda vardır" 

GENÇ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI UMUR YUMUTURUĞ: “ERTÜRK CEM UZAN’A YAPTIKLARININ VİCDAN AZABINA DAYANAMIYOR" “Sayın Ertürk’ün Sabah Gazetesi’ne verdiği demeçteki iddialarının hiçbir mesneti yok. Genç Parti’ye ve onun Genel Başkanı Cem Uzan’a yönelttiği iddia ve hakaretlerin hesabını adalet önünde verecektir. Her iddianın bir temeli olması gerekir. Ancak Ertürk ‘ün bu iddialarını sayfalarına taşıyan basın organı da bu iddialardan sorumludur. Ağzı olan, dili olan konuşuyor. Ertürk, Cem Uzan’a yaptıklarının vicdan azabına dayanamamaktadır. Ve bir gün ortada kalacağının farkındadır. Ancak biz de Genç Parti yöneticileri ve seçmenleri olarak hakkımızı yasal zeminde arayacağız. Vatandaş da gerçeği görüyor.

"GENÇ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADİL AŞIRIM: “CEM UZAN VE GENÇ PARTİ ERTÜRK’ÜN MORALİNİ BOZUYOR" “Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak şahsıma ve partinin tüzel kişilik haklarına bir saldırı vardır. TMSF olarak bağımsız bir kuruluş bile olsa, sayın Ertürk 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun disiplin hükümlerine tabidir. Yaptığı açıklamalar nedeniyle Sayın Ertürk hakkında öncelikle idari soruşturma açılması gerekmektedir. Hükümeti hem bu soruşturma için, hem de ‘Ben size Cem Uzan için tetikçilik yaptım. Benim görev süremi uzatın, yoksa…." diyerek adeta Sayın Devlet Bakanı Abdüllatif Şener üzerinden hükümet üzerinde baskı kurmaya çalışan bürokratının bu davranışı için göreve davet ediyoruz. Ayrıca seçim öncesi, Sayın Ertürk’ün Sayın Genel Başkanımız Cem Uzan ve partimizle ilgili söyledikleri kamuoyunu etkilemeye yöneliktir. Sadece Sayın Ertürk değil, geçmişte Genel Başkanımıza ve partimize saldırıda bulunanlar da, Genç Parti’nin parlamentoya girişinden ve iktidara yürüyüşünün ayak seslerinden ürküyorlar.Son olarak Sayıhn Ertürk, Genel Başkanımız Cem Uzan’a, Genç Parti’ye ve Türk seçmenine hakaretinin hesabını Türk adaleti önünde verecektir."

GENÇ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SELAHATTİN BAL: “ERTÜRK’ÜN VİCDAN AZABI ORTAYA ÇIKTI" Yüreğinde vatan sevgisi, millet sevgisi ve bayrak sevgisi taşımayan Sayın Ahmet Ertürk’ün Cem Uzan ve Genç Parti’yi anlaması asla mümkün değildir. Bugüne kadar yaptığı hukuk dışı uygulamaları nedeniyle Cem Uzan’a karşı büyük bir mahcubiyet içinde olan ve vicdan azabı çeken Ahmet Ertürk’ün yaptığı açıklamalar kendisinin ne kadar büyük bir sıkıntıda olduğunun en açık göstergesidir. Kendisi korkmakta haklıdır, çünkü bu yaptıklarının hesabını Türk adaleti önünde verecektir. Bizler de Genç Partililer olarak kendisinin demecindeki hakaretlerinden dolayı kendisinden ayrıca hukuk önünde hesap soracağız." 

GENÇ PARTİ ANKARA İL BAŞKANI ORHAN TOKSOY: “ERTÜRK, CEM UZAN’A KARŞI BÜYÜK BİR VİCDAN AZABI ÇEKİYOR" “TMSF Başkanı Ertürk’ün Sabah Gazetesi’ndeki demecini hayretle okuduk. Kendisini şiddetle kınıyoruk. Ertürk’ün, bir bürokrat olarak verdiği röportaj, aslında siyaset yaptığını apaçık ortaya koymaktadır. Ertürk’ün, bu açıklamalarla, Cem Uzan’a ve Genç Parti’ye zarar vermek istemesinin ardında psikolojik bir sıkıntının yattığı, danıştığımız işinin ehli tıp adamları tarafından da teyid edilmiştir. Uzmanların verdiği bilgilere göre, ‘kendisinin bu beyanatları, vicdan azabı çeken insanlarda bu tür olaylara sık rastlandığının en açık göstergesidir. Geceleri uykuları kaçan, kendisinin devamlı takip ettirildiği hissine kapılan, kendisine komplolar düzenlendiğini hayal edip sonra da bunu gerçekmiş gibi dile getirenler, büyük bir vicdan azabının ağırlığı altında ezilen kişilerdir.’ Cem Uzan’a karşı yaptıklarının vicdan azabı altında ezilen bu şahsın yaptığı hataları görüp, ikrar edip, en kıs zamanda sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Genç Parti yöneticileri olarak da sayın Ertürk’ün Türk seçmenine ve partimize hakaretlerinin hesabını yüce Türk adaleti önünde soracağımızı da kendisine hatırlatıyoruz."

GENÇ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI TANER ÖZ: “ERTÜRK’ÜN GALİBA CİDDİ SORUNLARI VAR" “Sayın TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, böyle konuşabildiğine göre, sanırım ciddi sorunları var. Kendisinin Cem Uzan’a ve Genç Parti’ye bu kadar zarar vermek istemesinin altında yatan nedenin adalet önünde hesap vermekte giderek zorlanacağıdır. Yaklaşan seçim ve hükümetin tetikçisi gibi davranmak yakın zamanda sayın Ahmet Ertürk’ün daha çok canını sıkacaktır. Ancak Genç Parti’ye, sayın Genel Başkanımız Cem Uzan’a ve Türk seçmenine yönelttiği iddia ve hakaretlerin cevabını da Türk adaleti önünde verecektir. Biz Genç Parti yöneticileri olarak hakkımızı yasal zeminde arayacağız. Sayın Ertürk’ün bundan hiç şüphesi olmasın."

GENÇ PARTİ İZMİR İL BAŞKANI CENGİZ ÜRETMEN: “ERTÜRK, VİCDAN AZABININ AĞIRLIĞI ALTINDA EZİLİYOR" TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Sabah Gazetesi’ne verdiği demeçteki iddialarını ispatlamak durumundadır. Böyle aslı astarı olmayan iddialarla Genç Parti’yi ve Genel Başkanımız Cem Uzan’ı yıpratmayı amaçlayan sayın Ertürk, bir kez daha bürokrat olduğunu unutup tam bir siyasetçi gibi konuşmaktadır. Yaklaşan seçim ortamı ve Genç Parti’nin yükselen grafiği, Ahmet Ertürk ve zihniyetini çok huzursuz etmektedir. Ancak sayın Ahmet Ertürk, duyduğu vicdan azabının etkisiyle de bu kez çizmeyi aşmıştır. Sadece sayın Genel Başkanımız Cem Uzan’a saldırmakla kalmamış, Türk seçmenini de çok ağır bir şekilde itham etmiştir. Ve kendisi bunun hesabını Türk adaleti önünde verecektir. Türk seçmeni de bütün bu yapılanların hesabını sandıkta soracak ve bu saldırılara karşı cevabını bu zihniyetin yüzüne çarpacaktır. Sayın Ertürk’e tesviyemiz, genel başkanımız Cem Uzan’a karşı girişilen bu linç operasyonundan duyduğu vicdan azabını dile getirmesi ve bir bürokrat olarak yerini bilmesidir"

09 01 2007