Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

Genç Parti Bartın İl Başkanı, Teşvik Yasasında Süre Uzatımı İstedi

Genç Parti (Gp) Bartın İl Başkanı Hacı Gölbucaklı, 5084 Sayılı Teşvik Yasasının Yıl Sonunda Sona Erecek Olmasının Bartın İçin Büyük Kayıp Olduğunu Belirtti. Gölbucaklı, Yasadan Gerektiği Kadar Faydalanamayan Bartın İçin Sürenin Uzatılması Gerektiğini İfade Etti. Bartın'ın kalkınma hamlesi yapabilmesi için liman, demiryolu ve Organize Sanayi Bölgesi üçgeninin harekete geçirilmesi gerektiğini belirten GP İl Başkanı Hacı Gölbucaklı, işsizliğin önüne geçmek için yatırımın gerekli olduğunu kaydetti.

Gölbucaklı, "Bartın'a siyasal iktidarın temsilcileri yatırımcı getiremedi. Yatırımcı gelmeyince, yani istihdam sağlanamayınca göç kendiliğinden oluşuyor. Vatandaş iş-aş bulamadığı için Bartın'dan gitmek zorunda kalıyor. İktidar kadrolaşma peşinde koşarken, Bartın bir çok velinimetten faydalanamıyor. Üniversite için adım atmayan, duble yollar yerine duble işkence karayolu yapan iktidar, sınıfta kaldı ve en güzel cevabı halk sandıkta onlara verecektir. Bürokrasi Bartın'da yavaş çalışıyor. Siyasi baskılar var. Çıkarılan yasalar bürokrasiyi tıkıyor. Engelleri aşmak çok zor. Vatandaşın takılmadan işlerini kısa sürede halletmesi gerekiyor" dedi. Bir firmanın fabrika kurmak için yer istediğini ve 1,5 yıl beklediğini belirten Gölbucaklı, "Bu tür sebeplerden dolayı yatırımcı kaçıp gidiyor. Teşvik bu yıl biterse Bartın çok şey kaybedecek. Çünkü teşvikten yararlanamadı. Sürenin uzatılması gerekiyor. Eğer bu yasa biterse, fabrikaların kalıcı olup olmadığı da düşünülür. İşletmelerin bir kısmının bu yasanın bitmesi durumunda Bartın'dan gideceğini düşünüyorum. Onun için bu yasanın süresinin uzatılması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Haber Tarihi : 18.03.2007 - haberler.com/

26 03 2007