Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

Genç Parti Bursa'da Hata İstemiyor !

Okan Tuna'nın yazısı Uzan'ın sağ kolu, Bursa'da artık hata yapmak istemiyor!..

Dün; Sürpriz bir şekilde telefonun karşısında Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Özkan'ı bulduk. Aradığına şaşırmadık değil. Söze; Önünde bu sütunlarda yayınlanan GP Bursa teşkilatına ilişkin yazılarımızın olduğunu söyleyerek girdi. Ardından da; "Bursa teşkilatımızda yaşananlara ve merak edilenlere dair size açıklama yapmak istedim" dedi. Özkan; Cem Uzan'ın sağ kollarından biri. Dolayısıyla; Yılmaz Kuru'nun istifasıyla boşalan GP Bursa il başkanlığına atanacak ismi belirlemede en önemli kişilerden Ali Özkan. "İzleyebildiğim ve aktarılanlar kadarıyla, köşenizde partimizle ilgili yazdıklarınız büyük ilgi görüyor" diyen Ali Özkan, anlattığına göre "bir kaç gün" içinde Bursa'da olacak. Kendisine; İl Başkanı olabilmek için Bursa'dan pek çok kişinin geldiğini ve görüşmeler yaptığını söyleyen Özkan, Bursa'daki görevlendirmeyi en geç 10 gün içinde yapacaklarını da belirtti. Hemen şunu da belirtelim ki, GP Genel Merkezi, Bursa'da neredeyse hiç kimsenin aklına gelmeyeceği ve de partili olmayan etkin bir isimle, bilgi temasında. Dolayısıyla; Ankara, Bursa'dan sürekli bilgi ve istihbarat alıyor. Özkan'ın; Görüşme yaptığı isimler ilginç. Yazılmamak kaydı olduğu için bu isimleri sizlerle paylaşmamız şimdilik mümkün değil ancak Özkan'ın anlattıklarından anladık ki, GP Genel Merkezi, geçmişteki hataları tekrarlamamak için Bursa için sık dokuyor.

Haber Tarihi : 02.03.07 - bursahakimiyet.com.tr/in.php?is=haber&sec=makale&im=14468&id=41010

Uzan’ın Bursa il başkanı profili netleşti!..

Doğrusu; Önceki gün telefon edip konuştuktan sonra, dün de kendisini karşımızda görünce şaşırmadan edemedik. Cem Uzan’ın sağ kollarından olan Teşkilat Başkan Yardımcısı Ali Özkan, elini biraz çabuk tutmuş ve boş bulunan Bursa İl Başkanlığı’nı bir an önce örgütlemek için nabız tutmaya gelmiş Bursa’ya. Özkan’la dün BURSA Hakimiyet’te bu konu üzerine biraz sohbet ettik. Ardından da; Bursa’ya atanacak İl Başkanı profiline uygun 3 kriteri konuştuk. Görebildiğimiz kadarıyla bu kriterler; 1- Makamın birtakım menfaatler için istenmemesi. 2- Geçmişte siyaset yaptığı partiden kişisel neden ve ihtiraslardan ötürü ayrılınmamış olması ve yeni bir makam için görev istenmemesi. 3- Toplum, medya ve kent dinamiklerince de kabul görme şartı. Atama için; Bursa’daki “dostlarıyla” görüşmelerini yüz yüze yapacaklarını da anlatan Özkan, “geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması için bu kez çok dikkatli davrandıklarını” da söylemeden edemedi.

Haber Tarihi : 03.03.2007 - bursahakimiyet.com.tr/in.php?is=haber&sec=makale&im=14477&id=41046

12 03 2007