Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Dursun Limanoğlu, mazotun nasıl 1 YTL' ye satılacağını Mersin'de açıkladı.

Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Dursun Limanoğlu, mazotun nasıl 1 YTL’ye satılacağını Mersin’de açıkladı. Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, Servis Odaları Başkanı Nesil Aydın ve Mersin’in Çay Mahallesi’nde Kamyon Kooperatifi üyeleri ile görüşen Limanoğlu, akaryakıt sektöründe kaçakçılığın önemli boyutlarda olduğunu söyledi. Türkiye’de tüketilen akaryakıtın yüzde 33’nün kaçak olduğunu, devletin bundan yılda 30 milyar dolar kaybı olduğunu ifade eden Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Dursun Limanoğlu, “Bugün uluslar arası deniz taşımacılığı yapan şirketlere mazot 85 Kuruş’tan, Devlet Hava Meydanları’na ise 65 kuruştan verilmektedir. Ayrıca uluslar arası kara taşımacılığı yapan bir çok şirket, gemilerden artan mazotu kullanarak mazotu 85 kuruşa mal etmektedir. Bu sektörde faal olan 56 bin Avrupa’ya çalışan, 26 bin Asya’ya çalışan tır gemilerden artan mazotu alarak 85 kuruşluk mazot tüketmekte veya yurt dışında ucuz olan bölgelerden mazotu temin etmektedir. Ayrıca, gemilere 85 kuruştan verilen  mazot bir şekilde Türkiye sınırları içine sokularak vatandaşa fahiş fiyattan satılmakta ve korkunç büyüklükte rant elde edilmektedir. İşte Sayın Genel Başkanımız Cem Uzan ve bizler bu gerçeği gören, bilen insanlar olarak profösörlerden oluşan beyin kadromuza nasıl halka ucuz mazot satırız, sorusuna cevap arattık. Cevap aslında çok basitti, şu an piyasada 2.5 YTL ye satılan mazot bir şekilde gayri meşru yollardan birilerinin cebine rant sağlıyor. Bu rant yılda 30 milyar dolar hacme sahip. Önce akaryakıt sektöründe kaçakçılık önlenmeli ve  oradan temin edilecek olan 30 milyar dolar farklı ihtiyaçlara harcanmalı” dedi. Uluslar arası taşımacılık yapan gemi şirketlerine 85 kuruştan mazot satılırken halka 2.5 liradan satılmasının vicdansızlık olduğunu ifade eden Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Dursun Limanoğlu, “Akaryakıt ta kaçakçılık önlendimi. 750 bin kamyoncumuza, 4805 otobüscümüze ve yüzbinlerce çifçimize mazotu 1 YTL’den satabilir, hatta üstüne farklı ihtiyaçlarda harcanmak üzere kaynak sağlayabiliriz” dedi. Hükümetin bugün aciz kaldığını dış politikada hatalar yaptığını adeta bir beceriksizlik sergilediğini ifade eden Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Dursun Limanoğlu, “Yakın siyasal tarihe bakın, Adnan Menderes dışındaki liderler ya memur, ya gazeteci, ya öğretim üyesidir. Oysa Genç Parti Genel Başkanı Sayın Cem Uzan uluslar arası ticaret yapan güçlü bir isimdir. Ülkemizin düzlüğe çıkması için genç beyinlere, cesur yüreklere, yeni yeni iş kapılarına ihtiyacı vardır. Üretmeden harcamak ülkelerin sonunu getirir. İşte üreten ülke olmak için Genç Parti çatısı altında birleşmeliyiz. Mazot örneginde olduğu gibi bir çok konuda iyileştirmeler yapılırsa uluslar arası ticaret canlanır, ülkemiz kalkınır” dedi.

28 02 2007