Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

GENÇ PARTİ İGSAŞ ÇALIŞANLARINI KUCAKLADI

Genç Parti İstanbul İl Teşkilatı, Genel başkan Yardımcıları Gönül Saray, Selahattin Bal ve Halit Topyay, devletin tek gübre üreten tesisi İGSAŞ´ın "Özelleştirme" adı altındaki parçalama ve tasfiye sürecinde mağdur olan işçilerin yanında yer aldı.

Haber Tarih: 18.12.2006 17:31:08

Genç Parti otobüsü ve İzmit teşkilatının kalabalık bir araba konvoyu ile ziyaret ettikleri fabrikada çalışan yüzlerce işçi ve aileleri, partilileri yoğun tezahüratla karşıladı. Genel Başkan Yardımcısı Gönül Saray yaptığı konuşmada; alın terini gübreye katarak çiftçinin en büyük destekçisi olan İGSAŞ’ın “özelleştirme" adı altında yok edilmesi sürecinin bir skandal olduğunu vurguladı. Genç Parti’nin özelleştirmenin yanında olmasına rağmen, bazı müesseselerin özelleştirilmesinin düşünülmesinin bile ayıp olduğunu söyleyen Gönül Saray, Doğu Anadolu’daki Et Balık Kurumu, Süt Endüstrisi Kurumu’na ait fabrikaların özelleştirme adı altında kapatılması gibi, çiftçiye yapılacak en büyük kötülüğün de İGSAŞ’a kilit vurmak olacağını belirtti. Yıllık 500 bin ton üre üreterek, piyasadaki gübre fiyatlarında denge sağlayan bu tesisin yok edilmesi ile çiftçinin, gübre üreticisi özel sektörün insafına terk edildiğini belirten Gönül Saray, tüm halkın, Başbakanın çiftçilerin “anaları" ile bir derdi olduğunun farkında olduğunu söyledi. Saray, konuşmasında, bugün bu fabrikanın bahçesindeki binlerce çalışanı gördükten sonra, Erdoğan’ın yalnızca çiftçinin anasını ağlatmadığını, işçilerin analarını da ağlattığının açık olarak görüldüğünü vurguladı. Kasasında 30 milyon dolar nakit parası, deposunda 40 milyon dolarlık malı olan bu tesisin yalnızca 90 milyon dolara sektör dışından fabrikanın limanını isteyen bir kereste tüccarına satılmasının hiçbir mantıkla izah edilemeyeceğini belirten Gönül Saray, seçimlere sayılı gün kaldığını hatırlatarak, özelleşse bile; hukuka ve ekonomi kurallarına aykırı olarak hareket eden her kurum ve kişiye hesap sorma gününün çok yaklaştığını belirtti. Genç parti konvoyu yoğun ilgi ve tezahüratla, “Başbakan Cem Uzan" sloganları ile fabrikadan ayrıldı. Genç Parti Genel Başkan Yardımcıları Gönül Saray ve Selahattin Bal, İGSAŞ’ı ziyaretin ardından İzmit’in en ok izlenen yerel kanalı Kanal 41’e konuk oldular. Saray ve Bal, Genç Parti’nin çok konuşulan son sloganları ve Türkiye’nin iç ve dış sorunları üzerine Genç Parti’nin görüşlerini ve çözüm önerilerini anlattılar.

09 01 2007