Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

Genç Parti'den AKP ve MHP'ye 'milliyetçilik' eleştirisi !

Genç Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Ali Osman Subaşı AKP iktidarının panik halinde ne yapacağını şaşırmış bir durumdu olduğunu iddia ederek, “Masa başı anketlerle eriyen AKP’ye milliyetçi hormon vermeye çalışıyorlar” dedi.

Genç Parti İzmir İl binasında basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Yardımcısı Ali Osman Subaşı ve beraberindeki partili üyeler hükümetin 4,5 yıldır uyguladığı politikaları eleştiren bir açıklama yaptılar. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Milliyetçi Hareket Partisine (MHP) yönelik sert eleştirilerin öne çıktığı toplantıda konuşan Subaşı, “Toplum mühendisleri olarak ortaya çıkan bazı kişiler bir taraftan tükenme noktasına gelen AKP iktidarını cilalamaya çalışırken, bir yandan da eskinin sandığa gömülmüş milliyetçi ve muhafazakar görüntülü partilerini ayağa kaldırmaya çalışıyorlar. Türk milleti ise, vatanım, namusum, geleceğim ve bağımsızlığım adına inadına Genç Partiyi diyor” diye açıklamada bulundu. AKP ve MHP kurmaylarının tükenmişliğin telaşı içinde olduğunu iddia eden Subaşı, “Öyle panik haldeler ve öyle ne yapacaklarını şaşırmış vaziyetteler ki, masa başı anketlerle eriyen AKP’ye milliyetçi hormon vermeye çalışacak kadar, ne yaptıklarını dahi bilemiyorlar” diye konuştu.

MHP’nin AKP’den farkı yok

AKP’de yaşanan tükenişin bir benzerinin de MHP’de yaşandığını dile getiren Subaşı, 15 günde 15 yasa çıkartanlar şimdi yeniden milliyetçi olmaya çalıştıklarını söyleyerek, “Türk milleti MHP kurmaylarına, bu Amerikan milliyetçiliğini güya Türk milliyetçiliği diye temcid pilavı gibi önümüze koyamazsınız diyor, MHP’yi denedik, AKP’den farkı yok ki diyor” diye belirtti. AKP’nin iktidarlığı boyunca vatandaşa hiçbir faydacı yaklaşımda bulunmadığına dikkat çeken Subaşı, “Söz konusu vahim gidişattan kurtulmak için de bu iktidarı indirip Genç Partiyi iktidar görmek lazım. Gerisi vakit kaybı, emek kaybı, insan kaybı, vatan kaybıdır” açıklamasında bulundu.

GP’den şehitler için lokma

Genç Parti İl Başkanlığı 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler haftası dolayısıyla parti binası önünde lokma dağıttı. İl Başkanı Cengiz Üretmen ve İl Kadınlar Kolu üyelerinin hazır bulunduğu lokma dağıtımında Genç Partiyi ziyarete gelen İzmirliler Derneği Başkanı Turgay Yokuş’ta vardı. Parti ziyaretiyle ilgili konuşan Yokuş, İzmirliler derneği olarak her zaman yerli adaydan yana olduklarını belirterek, bu düşüncelerini gittikleri her partiye ilettiklerini söyledi. GP’nin İzmir’de önemli bir oy potansiyeli olduğunu söyleyen Yokuş, “ Sayın İl Başkanımız Cengiz Üretmen’i ziyaret ederek, kendisine çalışmalarda başarılar diledik. GP olarak kendilerinin bizlere olan yakınlıkları her zaman bizi sevindirmiştir” dedi. İl Başkanı Cengiz Üretmen ise, parti olarak her zaman sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişinde bulunduklarını söyleyerek, “Yaklaşan seçimler öncesi halka kendimizi en iyi şekilde anlatmalıyız bunun için her türlü sivil toplum örgütüne kapımız açık, buyursunlar gelsinler, biz her zaman onlara açığız” dedi.

-

Haber tarihi : 23.03.2007 - gazeteyenigun.com.tr/

26 03 2007