Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

Hürriyet Ve Milliyet`e yalan haberden dolayı para cezası verildi!

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan avukatı aracılığıyla İstanbul 7. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak Milliyet gazetesi muhabiri Nedim Şener’in Uzan ailesi hakkında yazdığı kitabın satışının durdurulması için dava açtı.

17/3/2004 Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan avukatı aracılığıyla İstanbul 7. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak Milliyet gazetesi muhabiri Nedim Şener’in Uzan ailesi hakkında yazdığı “Uzanlar; Bir Korku İmparatorluğun Çöküşü” adlı kitabının satışının durdurulması için dava açtı. Cem uzan, açtığı tespit davasında kitaptaki iddiaların asılsız olduğunu iddia etti ve bu nedenle kitabın satışının durdurulmasını talep etti. Uzanlar'ın 'Ürdün vatandaşlığı' belgelerini haber yapan Hürriyet ve Milliyet'e 60'ar milyar lira ön ödemeli para cezası verildi. Nedim Şener de kitabı nedeniyle benzer yaptırımla karşılaştı, yayıncıya ve kendisine 40'ar milyar liradan 80 milyar lira ceza kesildi. Melih Aşık da dünkü sütununda kendi başına geleni yazmış: Savcı henüz iddianamesini duruşmalı mahkemede okumadığı için yaptığı bir yorumdan ötürü 30 milyar ceza verilmiş. Para cezası defaten ödenmezse yüzde 50 artıyormuş.

11 02 2007