Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

KÖYLÜ UCUZ MAZOTA YÖNELİYOR….

MERSİN- Genç Parti Genel Merkezince görevlendirilen Süleyman Gök, Tarsus köylerinde ‘Mazot’un nasıl 1 YTL olacağını” anlatıyor. Mersin’in Tarsus İlçesi’ne bağlı Yeşiltepe ve Ali Fakılı  Köyleri’nde, köylülerle bir araya gelen  Süleyman Gök, halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Köylülerle uzun süre sohbet eden Süleyman Gök, Genç Parti iktidarında köylüye mazotun 1 YTL’den nasıl satılacağını en ince noktasına kadar anlattı. Köylülelerinin soruları üzerine Genç Partinin bir çok projesini de anlatan Gök, Mazot’un 1 YTL olması ile ilgili, “Bugün uluslar arası deniz taşımacılığı yapan şirketlere mazot 85 Kuruş’tan, Devlet Hava Meydanları’na ise 65 kuruştan verilmektedir. Ayrıca uluslar arası kara taşımacılığı yapan bir çok şirket, gemilerden artan mazotu kullanarak mazotu 85 kuruşa mal etmektedir.

Bu sektörde faal olan 56 bin Avrupa’ya çalışan, 26 bin Asya’ya çalışan tır filoları, gemilerden artan mazotu alarak 85 kuruşluk mazot tüketmekte veya yurt dışında ucuz olan bölgelerden mazotu temin etmektedir. Ayrıca, gemilere 85 kuruştan verilen  mazot bir şekilde Türkiye sınırları içine sokularak vatandaşa fahiş fiyattan satılmakta ve korkunç büyüklükte rant elde edilmektedir. İşte Sayın Genel Başkanımız Cem Uzan ve bizler bu gerçeği gören, bilen insanlar olarak profösörlerden oluşan beyin kadromuza nasıl halka ucuz mazot satırız, sorusuna cevap arattık. Cevap aslında çok basitti, şu an piyasada 2.2 YTL ye satılan mazot bir şekilde gayri meşru yollardan birilerinin cebine rant sağlıyor. Bu rant yılda 30 milyar dolar hacme sahip. Önce akaryakıt sektöründe kaçakçılık önlenmeli ve  oradan temin edilecek olan 30 milyar dolar farklı ihtiyaçlara harcanmalı” dedi.

Köylülülerin konuya vakıf olduğunu ifade eden Süleyman Gök, “Siyasi çözüm üretecek, halkın cebini, geleceğini düşünen parti kalmamıştır. Genç Parti havanda su döven değil çözüm üretendir. Mazot un 1 YTL olması projelerimizden sadece birdir. Genç Parti proğramı halkın çıkarları üzerine kurulmuştur” dedi.

Köylülerin yoğun ilgisinden memnun olan Süleyman Gök, Cem Uzan başbakanlığında sorun çözen hükümet olacağız diyerek vatandaşlardan oy istedi. http://www.turkhabernet.com/haber_detay.asp?haber_id=6069 

28 03 2007