Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

Uzan Grubu Yatırımlar

- Türkiye'de de Uzan Grubu olarak ne kadar yatırım yaptınız?

- Benim bildiğim rakamlar çerçevesinde 2.5-3 milyar doların üzerinde ilaveten de epey yatırım yapılmıştır. Ve o günün paralarıyla bunlara faiz getirirseniz bu daha fazla yüksek bir rakama ulaşır. - Peki niçin el konuldu? Pek çok neden sıralanıyor? - Siyasi linçtir. Uzan Ailesi'ni çökertmek için, Cem Uzan'a hırsız diyebilmek için, hortumcu diyebilmek için yapılmış bir operasyondur. Başka hiçbir şey değil.

- Defalarca uyarılmışsınız. Bakan söylüyor, iki kez noter kanalıyla uyarıldığınız söyleniyor... - Bakan'ın haberi yok. Bakanlığın yazısı var; 'Bizimle bir daha muhatap olmayın, bir daha görüşmeye gelmeyin' diye. 12 Haziran'da el konuluyor. Bundan sonra 18 Haziran tarihli Enerji Bakanlığı müfettişlerinin düzenlediği bir rapor var. El konmadan 6 gün sonra rapor düzenleniyor. ÇEAŞ'ın ne kadar sorumlu, tüm görevlerini fazlasıyla yerine getiren bir şirket olduğunu yazan rapor. Bugün Danıştay'daki dava dilekçesinin içinde var.

09 01 2007